Polonistyczne Koło Naukowe „Bakałarz”
O KOLE
- Zostało założone w 2008 roku. Najbardziej przyczyniły się do tego pierwsze członkinie Koła: Karolina Graboń i Kinga Bajerska. W kwestiach formalnych wspomagała je Marta Kubarek.
- Od początku istnienia opiekunką Koła jest dr Anna Guzy (wcześniej magister).
- Na pierwszych spotkaniach było nas ponad 20 osób, obecnie w Kole działa aktywnie 10 członków.
- Spotykamy się kilka razy w miesiącu od października do maja.
- Jesteśmy interdyscyplinarnym Kołem, które zrzesza studentów z różnych kierunków m.in. filologii polskiej, komunikacji promocyjnej i kryzysowej, pedagogiki i psychologii oraz szeroko pojętych nauk społecznych.
- Dzięki udziałowi w spotkaniach Koła rozwijamy swoje zainteresowania i pasje.
- Koło podejmuje próbę rozwijania zainteresowań uczestników w zakresie umiejętności poprawnej komunikacji międzyludzkiej oraz psychologii połączonej z wiedzą językową. Nie zapominamy także o własnym rozwoju. Na spotkaniach Koła można nie tylko zyskać konkretną wiedzę i rozwijać umiejętności przydatne zarówno w pracy nauczyciela polonisty, jak i w życiu codziennym.
- Koło często zaprasza na swoje spotkania ekspertów i specjalistów, którzy prowadzą dla nas warsztaty. Do tej pory mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztatach dotyczących: muzykoterapii, technik relaksacyjnych, emisji i higieny głosu, języka migowego, chromoterapii, roli mandali w edukacji, terapii tańcem, bajkoterapii, terapii behawioralnej oraz porozumienia bez przemocy.
- Członkowie Koła aktywnie uczestniczą w życiu naukowym Wydziału Filologicznego oraz Uniwersytetu Śląskiego; biorą udział w wielu konferencjach organizowanych zarówno na Uniwersytecie Śląskim, jak i na innych uczelniach.
- Wielu członków Koła zostało laureatami prestiżowych stypendiów (JM Rektora, wyróżnień JM Rektora, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego).
Członkowie Koła nie ograniczają się tylko do własnego rozwoju, ale chętnie angażują się w pomoc i organizację różnych inicjatyw, jak np.:
- Międzynarodowego Konkursu Wiedzy o Fryderyku Chopinie,
- Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego Droga do Wolności,
- II Kongresu Języka Polskiego,
- konsultacji dla maturzystów,
- konferencji naukowych,
- corocznego Festiwalu Nauki i Jarmarku Wiedzy.
Jeśli chcesz rozwinąć swoją wiedzę i umiejętności, zostań jednym z nas.
CZEKAMY NA CIEBIE!
Dowiedz się, kiedy i gdzie będzie najbliższe spotkanie!
Kontakt:
- Opiekun: dr Anna Guzy (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
- Przewodnicząca: Karolina Cybulska (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
- Zastępca przewodniczącej: Szymon Witczak